Změníme Váš pohled na „píár”. Nebojujeme o jednotlivé články. Umíme to jinak.

Tiskové centrum BE3D

3D_tiskarna_DEE_OrangeFinančně dostupnou profesionální 3D tiskárnu DeeOrange uvádí na český trh společnost DO-IT, která je tuzemským lídrem v oblasti vývoje 3D technologií. Tiskárna zvládne snadno vytisknout například modely staveb, interiérů, nábytku či chybějící součástky, hračky, šperky, šaty a podobně.


3D tisk má prakticky neomezené možnosti využití. 
Vytisknout je možné téměř cokoli: na průmyslových 3D tiskárnách v současnosti běžně vznikají modely budoucích letadel, automobilů, nebo ortopedických implantátů.

 

Otcem nápadu tisknout ve formátu 3D je američan Charles Hull (*1939). Techniku takzvané stereolitografie si nechal patentovat už v roce 1986. Samotný systém 3D tisku se příliš neliší od toho běžného. Rozdíl je pouze v tom, že 3D tiskárna nepracuje s inkoustem, ale s plastem a dokáže tisknout ve vrstvách a v konečném důsledku tak vznikne téměř libovolný reálný objekt.


 

Společnost DO-IT s.r.o. figuruje jako přední dodavatel dostupných 3D technologií na českém trhu. Druhou neméně významnou doménou je IT outsourcing, projektování, realizace a správa datových sítí a IT poradenství, kde si společnost za 3 roky své existence vybudovala stabilní zákaznickou základnu. Mezi její klienty patří například společnosti Střední škola gastronomická a hotelová, Blue Ocean Management, Rubicon, SŽDC či Aprea. Pod DO-IT patří portály tisknu3d.cz a be3d.cz. Společnost DO-IT je podporována ČVUT v rámci projektu InovaJET, viz http://www.inovacentrum.cvut.cz a momentálně sídlí v Inkubátoru ČVUT.

www.doit.cz; www.be3d.cz; www.tisknu3d.cz